Aktualności

I SŁUŻEWIECKIE ZAWODY W DYSCYPLINIE SPORTOWE RAJDY KONNE podczas XL Narodowego Pokazu Koni Arabskich Czystej Krwi

Uprzejmie informujemy, że w dniach 10-11.08.2018r. na Torze Wyścigów Konnych Służewiec w Warszawie odbędą się I służewieckie zawody w dyscyplinie sportowe rajdy konne, których organizatorem jest Polska Akademia Jeździecka.

Celem zawodów jest promocja koni czystej krwi arabskiej oraz konkurencji jeździeckiej jaką są sportowe rajdy konne. Konkurs organizowany będzie w klasie P2 
na dystansie 40 km. Warunkiem udziału koni w konkursie będzie posiadanie aktualnej licencji 
w Wojewódzkim Związku Jeździeckim lub Polskim Związku Jeździeckim.

Polskie konie czystej krwi arabskiej są znane i cenione na całym świece. Najbardziej kojarzącym się z tą rasą sposobem użytkowania są pokazy, gdzie jako polska hodowla odnosimy ogromne światowe sukcesy. Drugim najbardziej popularnym sposobem użytkowania koni czystej krwi arabskiej są sportowe rajdy konne, które jako dyscyplina jeździecka stanowi doskonałą metodę promocji oraz selekcji hodowlanej i sprawdzenia cech użytkowych wyhodowanych koni. Organizowane zawody szczebla krajowego stanowią doskonałe uzupełnienie programu odbywającego się w czasie konkursu Narodowego Czempionatu Koni czystej krwi arabskiej.

Propozycje zawodów można znaleźć w zakładce Zawody.

Serdecznie zapraszamy na stronę www: http://narodowypokaz.pl.

https://www.facebook.com/events/474044019708432/

Zawody współfinansowane przez:

List intencyjny w sprawie stadniny w Białym Borze

Koszaliński oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa i Fundacja Polska Akademia Jeździecka podpisały list intencyjny w sprawie reaktywacji stadniny w Białym Borze.

Rozważane jest stworzenie tutaj centrum przygotowań olimpijskich WKKW powiedział Polskiemu Radiu Koszalin Daniel Zawadzki prezes Akademii: - To miejsce jest bardzo dobrze przygotowane infrastrukturalnie. Oczywiście trzeba włożyć sporo pracy w dostosowanie go do obecnych wymogów międzynarodowych. Ale widzimy w nim bardzo duży potencjał i chcemy żeby ten ośrodek stał się jednym z mocniejszych filarów naszego jeździectwa.

Zdaniem dyrektora koszalińskiego KOWR-u wszystko jest na dobrej drodze. Potrzeba tylko czasu: - Za dwa lata olimpiada w Tokio i chcemy, żeby w naszym ośrodku odbywały się przygotowania. Ten list intencyjny jest początkiem długiej drogi, ale mam nadzieję, że drogi do sukcesu. Jeszcze nie mogę podać konkretnej daty otwarcia ośrodka, ale staramy się przywrócić mu dawną świetność.

Stadnina należy do Skarbu Państwa, a zarządza nią koszaliński oddział Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Historia stadniny w Białym Borze sięga 1956 roku. Wielokrotnie organizowano tu WKKW rangi mistrzostw świata i Europy. W Białym Borze trenowali także polscy olimpijczycy. Co ciekawe, to tu nagrywane były też sceny batalistyczne do filmu „Pan Wołodyjowski”. W ostatnich latach stadnina była dzierżawiona przez prywatną osobę, jednak ponad dwa lata temu dzierżawa została wypowiedziana i stadnina wróciła do zasobów Skarbu Państwa.

Polskie Radio Koszalin: http://www.prk24.pl/37443734/reaktywacja-stadniny-i-osrodka-jezdzieckiego-w-bialym-borze-coraz-blizej

Projekt utworzenia Amatorskiej Ligi Polo

Ideą utworzenia Amatorskiej Ligi Polo jest chęć upowszechniania tej dyscypliny jeździeckiej wśród szerokiego grona osób niemal w każdym wieku i zróżnicowanym statusie społecznym.

Gra w polo to wspaniała towarzyska zabawa, która wywołuje niesamowite pozytywne emocje, trenuje nie tylko naszą sylwetkę ale również i nasz umysł. 
Naszym celem jest utworzenie sieci miejsc rekomendowanych w Polsce do gry w polo, tak aby zwiększyć ich dostępność i powszechność co przełoży się na ilość organizowanych imprez sportowych i większą popularność dyscypliny polo w Polsce.

Jednocześnie miło nam poinformować o powstaniu już pierwszego Teamu Amber Polo w ramach Uniwersyteckiego Klubu Jeździeckiego GUMed (Gdański Uniwersytet Medyczny).

Serdecznie zapraszamy do współpracy.

Koordynatorem projektu jest dr hab. n. med Tomasz Stefaniak.